JAJAJA
Ja
Võistlused
Ja
JAJAJAJA
Ja
JA
  Õpilasfirma
Ja
Eesti parim õpilasfirma
Ja
Eesti parim minifirma
Ja
2017/2018
Ja
2016/2017
Ja
Võistluse reeglid 2017
Ja
Finalistid
Ja
2015/2016
Ja
2014/2015
Ja
JA-YE Europe Company of the year
Ja
Piirideta ettevõte (EwB)

2016/2017

Ja

 

EESTI PARIM MINIFIRMA 2017 ON MF PUUJUURIKAS PÕLVA KOOLIST

Võistlus "Eesti parim minifirma 2017" toimus 3. aprillil Valga kultuuri- ja huvialakeskuses. Piirlinnas kogunesid Eesti parimad minifirmad, et valida neist omakorda välja aasta kõige edukaimad. JA Eesti minifirma programm on üle-Eesti tuntud õpilasfirma programmi väike vend ning suunatud põhikooli 7. – 9. klassi õpilastele.

Kolmandat korda toimunud Eesti minifirmade võistlus tõi kokku 11 eelvaliku läbinud minifirmat kaheksast Eestimaa koolist. Võistlus koosnes kolmes osast – aruanne oma tegevuse kohta, esinemine publikule ning stendivoor firma müügitehnika ja toodete esitlemiseks.

Pingelise võistluse lõpetuseks krooniti võitjaks Põlva Kooli minifirma Puujuurikas kooseisus Patric Kurvits, Annette Vijar, Krister Suur ja Markus Villako. Noori juhendab Kaia Tamm. Parim minifirma pakub oma klientidele vahvaid puidust tindijuurikaid – kirjutusvahendeid ja riputatavaid oksanagisid.

II koht läks minifirmale Cordy Tallinna 21. Koolist, kes on loonud stiilsed puidust juhtmehoidjad. Firma liikmed on Victoria Talpsepp, Frida Brit Noor, Katarina Ann Stokes, Tristan Filantšuk, Rahel Kelus. Nende juhendajaks on Kadri Mägi.

Esikolmikule pani punkti III koha saavutanud minifirma Le Wood koosseisus Ivor Ploom, Airi Pettai, Jan Tomson ja Enar Leini, noorte juhendaja on Marek Mekk. Kolmas koht vaimustas oma kliente vahvate võtmehoidja-nagidega.

Kolm minifirmat märgiti ära ka eripreemiatega. Sotsiaalse tundlikkuse preemia läks minifirmale PäästePITS Värska Gümnaasiumist, keda juhendab Helena Kudre. Kõige säravamaks meeskonnaks tunnistati minifirma Missiis Vastseliina Gümnaasiumist, juhendaja Siiri Toomik. Keskkonnateadliku mõtlemise eripreemia sai Ala Põhikooli minifirma WoodBoard, juhendaja Ülla Tamm.

JA Eesti direktori Epp Vodja sõnul on minifirma programm aastaga jõudsalt kasvanud. „Kui õpilasfirma programmi puhul on firmade arv ikkagi paratamatult kaldu Põhja-Eesti kasuks, siis üks vanuseaste madalamal on olukord vastupidine. Lõuna-Eesti õpilasifirmad on sel ja ka eelnevatel aastatel olnud silmapaistvamad ja selle tunnistuseks ka tänased tulemused. Eelkõige on hea töö teinud minifirmade juhendajad, kes programmi läbimise võimalust oma õpilastele pakuvad. Mul on hea meel, et tõime võistluse sel aastal piirilinna Valka. Tänan korraldajaid suurepärase töö eest.“
Sihtasutus Junior Achievement Eesti on 25 aastat olnud suurim ettevõtlushariduse pakkuja Eesti koolides. Ettevõtte programmide alusel omandab ettevõtlusharidust aastast rohkem kui 12 000 õpilast 184 Eesti koolis algklassidest gümnaasiumini. Eesti minifirmade võistlust rahastas ettevõtlusõppe arendamise programm Edu ja Tegu Euroopa Sotsiaalfondist. JA Eesti põhikooli programmide suurtoetaja on SEB Pank.